Magneesium Magneesiumi Helbed

11,39 

Tarne 1-4 tööp.

Kullerid käivad iga päev pakkidel järel

Tasuta tarne

30€ või suurema ostukorviga

Püsikliendi -7%

Loe lähemalt
  • Leevendab lihasvalu ja krampe
  • 100% orgaaniline magneesium

Miks eelistada magneesiumihelbeid toidulisanditele?

Välispidine annustamine on paljude ekspertide arvates kõige efektiivsem ja kiirem viis magneesiumi puudujäägi korvamiseks ning vajaliku magneesiumiannuse saamiseks. Keha omastab esimese 20 minuti jooksul vajaliku hulga magneesiumist ja ülejäänu jääb lihtsalt kehapinnale, kust võite selle maha pesta ( või ka alles jätta, kui soovite).

Naha kaudu on üledoseerimine samahästi kui võimatu ja keha saab ennast ise reguleerida, omastades just vajaliku koguse magneesiumit. Naha kaudu annustades ei pea jälgima toidusedelit – toidulisandeid võttes tuleb meeles pidada, et paljud toiduained sisaldavad oksalaate ja fütiinhapet, mis takistavad magneesiumi omastamist. Oksalaate leidub näiteks kohvis, tees, salatilehtedes, spinatis, rabarbris, pähklites. Fütiinhapet leidub täisteraviljades, ubades,  mandlites, kaerahelvestes, maisis ja nisjujahus.

 

Soovitatav kasutamine:

Jalavann. 4 liitri vee kohta peaks kasutama 100 – 150 g helbeid. Vee temperatuur 37 C, üle 41 C vett peaks vältima. Soovitav on vanni teha vähemalt 20 min. Vanne peaks võtma kuurina 23 korda nädalas. Võib ka sagedamini.

Vann. Kiirema efekti annab vannide kuur tervele kehale. Sellisel juhul peaks vanniveele lisama 500 g kuni 1 kg helbeid. Vanni kestuseks vähemalt 20 min.

Koostisosad:

Magneesiumkloriid MgCl (47%), vesi.

Magneesiumi kui mineraalaine terapeutiline väärtus:

  1. Ärevus, äng ja paanikahood – magneesium aitab hoida stressihormoone kontrolli all
  2. Astma – magneesiumipuudus süvendab nii bronhiaalseid spasme kui histamiini vabanemist organismis
  3. Vereklombid – magneesium reguleerib vere tihedust ilma kõrvaltoimeteta ning hoiab ära klompide tekke
  4. Soolehaigused – magneesiumipuudus aeglustab soolestikku, mis omakorda põhjustab kõhukinnisust, tekitab toksilisi reaktsioone ja koliiti ning raskendab toitainete imendumist
  5. Põiepõletik – põie spasmid ägenevad magneesiumi puuduse korral
  6. Depressioon – serotoniini (“õnnehormoon”) tootmine sõltub magneesiumist
  7. Organismi puhastumine – magneesiumi oluline roll on kehasse kogunenud raskemetallide väljutamine
  8. Diabeet – magneesium hõlbustab insuliini eritumist, kiirendades suhkru metabolismi. Ilma magneesiumita ei suudaks insuliin tarnida glükoosi rakkudesse.
  9. Väsimus – magneesiumivaegusega patsiendid kurdavad tavaliselt väsimuse üle, kuna kümned organismi ensüümsüsteemid toimivad puudulikult. Magneesiumipuuduse esimene sümptom ongi väsimus. Magneesium osaleb rohkem kui 300 ensümaatilises protsessis.
  10. Südamehaigused – magneesiumipuudus on tavapärane südamehaigusi põdevatel inimestel. Nagu iga teine lihas, nii vajab ka südamelihas magneesiumi.
  11. Kõrge vererõhk – magneesiumi vähesus põhjustab “halva” kolesterooli tõusu
  12. Hüpoglükeemia – magneesium hoiab veresuhkrut kontrolli all
  13. Unetus – und reguleeriva melatoniini tootmine organismis on häiritud piisava magneesiumita
  14. Neeruhaigused – magneesiumivaegust seostatakse ateroskleroose neerupuudulikkusega
  15. Peavalud – serotoniini tasakaal sõltub magneesiumist. Serotoniinipuudus tipneb migreeni ja depressiooniga.
  16. Musklite seisukord – Fibrosiit, fibromüalgia, lihaskrambid, silmalaugude tõmblemine ning krooniline kaela- ja seljavalu võivad olla magneesiumipuudulikkuse tagajärjed ning neid saab leevendada magneesiumi jalavannidega ning magneesiumiõliga.
  17. Närviprobleemid – magneesium aitab perifeerse närvisüsteemi häirete puhul kogu organismis, samuti pearingluse korralt
  18. Günekoloogilised ning sünnituseelsed ja -järgsed probleemid – magneesium aitab ära hoida premenstruaalset sündroomi ning menstruatsioonivalusid, nõrgendab emakakokkutõmbeid raseduse ajal. Magneesiumit (kas magneesiumi jalavannidena, õlina või toidulisandina) soovitatakse tarbida naistel ka raseduse ajal.
  19. Osteoporoos – kaltsiumi kasutamine ilma tasakaalustava magneesiumi kasutamiseta põhjustab veelgi suuremat magneesiumipuudulikkust, mis toob kaasa hulga negatiivseid tagajärgi luude tervishoiule
  20. Raynaud sündroom – magneesium lõdvestab spastilisi veresooni, mis põhjustavad näppude tundetust ning valu
  21. Hambakaaries – magneesiumipuudulikkus soodustab hambakaariese teket