Kuidas parandada enda tervist?

0 Üldine heaolu,

Kuidas parandada enda tervist?

 

 

Miks enamus inimesed võtavad kaalust juurde, kaotavad jõudu ning on üleüldiselt vähem tervislikumad 30ndates, 40ndates või 50ndates eluaastates? Selle põhjuseks on sageli stress, suurenenud maht kohustusi, ning vähem aega ja energiat enda jaoks.

 

Me teame, et me peame paremini toituma... me teame, et me peame enda eest paremini hoolt kandma... aga enamusel meist on probleeme leida endas motivatsiooni, et olla järjepidev. See on see kuidas me lõpetame jõusaali kaardiga mida me täisulatuslikult ära ei kasuta, kokkamisraamatutega mida me harva avame ning kehadega mille üle me ei saa enamjaolt uhkust tunda.

 

Me ütleme endale, et kaotame nüüd rasva ning arendame lihaseid, aga vähenenud energia ning aja tõttu ütleme me seda „homme“ või „mingi päev“ vormis. Selles ongi aga probleem... „homme“ ning „mingi päev“ lükatakse alati edasi.

 

Õnneks on olukord selline: sa SAAD oma elu üle kontrolli haarata... sa SAAD selle kõik enda kasuks pöörata... sa SAAD vorpida endale tervise mille üle uhkust tunda. 
Tervise eest hoolt kandmine ei pea aga sageli olema tohutult aega nõudev tegevus... alusta lihtsaimaga – sea algselt minimaalsed treeningtsükklid ning moodusta positiivsed harjumused samm-sammu haaval. Teadvusta endale kõige suuremad vead toitumises ning tööta selle nimel (ära aint ütle, vaid tegutse KOHE), et neid parandada – seda just ükshaaval, sa ei pea kogu dieeti päeva pealt ümber organiseerima.

 

Mõned näited mida saaksid rakendada juba PRAEGU:

 

 

Eesmärk: Juua vähem õlut ning üleüldse vähem alkoholi.
Tegevus: Kahe õlu asemel iga õhtu joo üks.

 

Eesmärk: Süüa vähem rämps- ning kiirtoitu
Tegevus: Selle asemel, et kuskilt burger või saiakesed lõunaks haarata, mine toidupoodi ning osta endale valmistoidu letist sooja sööki (näiteks tatar ning kanafilee).

 

Eesmärk: Vähendada süsivesikute tarbimist
Tegevus: Välja söööma mines telli friikartulite asemel salat, riis või wokitud köögiviljad.

 

 

NB! Nagu sa näed, siis need lahendused ei ole KOHESELT perfektsed ning parimad, aga need on väikesed sammud muutmaks oma harjumusi paremaks (neid näiteid on veel-ja-veel). Nende pealt saad sa liikuda aina edasi ning aina paremaks ning mingi hetk oled sa juba harjunud paremini toituma, nagu sa praegu oled harjunud ebatervislikult toituma (sama põhimõte kehtib ka treeningul – ära alusta igapäevasest 50 minutilisest intensiivsest treeningust, vaid 15-20 minutilisest rahulikust tervisespordist mille pealt saad vaikselt edasi liikuda).

 

Ära alusta drastilistest muutustest, kuna siis sa sead vundamendi ebaedukuseks - alusta väikestest asjadest, kuna need on su jaoks usutavamad ja selle tõttu ka lihtsamini teostatavad.

 

Kui jääd hätta või vajad nõu, kirjuta meile julgelt :

 

Lihased.ee – Sinu tervis, Meie kirg!

Jäta Kommentaar