Kuidas alustada treeningutega?

Posted by Anette S 0

 

Kuidas alustada treeningutega?

 

 

 

Uus aasta on alanud, kuid ei ole treeningutega veel tutvust teinud, sooviksid, aga ei tea kuidas alustada? Mõte alustamisest on juba etem, kui mitte midagi. Aitame sul selle blogi postitusega jõuda mõtlemisest järgmise sammuni.

 

 

 

 

Ameerika spordimeditsiini komitee esimees on öelnud : "Treening võib sõna otseses mõttes ravida haigusi nagu näiteks südame-veresoonkonna haigused. Lisaks on treenimine aidanud inimestel ennetada mõnda vähivormi või hoopis aidanud sellet taastuda. Treening võib aidata ennetada ka depressiooni ja selle tagasi pöörata"

 

Üldlevinud teadmine on, et treenimine mõjub eelkõige meie füüsilisele vormile. See vastab täielikult ka tõel. Liigutamine aitab enamikel inimestel kaotada liigset ülekaalu või saada keha rohkem toonusesse ja trimmi. 

 

Stabiilselt hea vorm ja enesetunne eeldab ka iga nädalast rutiinset liigutamist. Treenimine ei tähenda tingimata jõusaalis raskete kangide tõstmist või biitsepsi pumpamist. Kaloreid kulutada saab täpselt endale sobiva treeninguga, selleks võib olla nii tantsimine, jooksmine, rattasõit, jalutamine, kui ka näiteks majapidamistööd. On oluline valida just endale meelepärane tegevus mida tõeliselt soovite teha, sest see on ainus viis muuta see uueks harjumuseks. Nii kaua kui me ennast liigutame võime kindlad olla, et keha lausa tänab meid selle eest ja vastutasuks saame parema füüsise ja tervise.

 

       

 

Kui palju treenida?

 

Südame ja tervise jaoks soovitatakse igapäevaselt minimaalselt 30 minutilist mõõduka intensiivsusega treeningut. Kui soov on rohkem kui tervise parandamine soovitame algajatel alustada maksimaalselt 3 treeninguga nädalas. Sageli alustatakse treeningute teekonda suure entusiasmiga, kuid mida aeg edasi seda vähem on alles motivatsiooni. Tuleb tuttav ette? Üle ei ole vaja pingutada, algaja jaoks on oluline luua enda jaoks rutiin ja sellest ka kinni pidada! 

 

Soovitused:

 

1. Alusta rahulikult – üle treenimine ei vii teid paremasse vormi, vaid on väga suur koormus teie tervisele eriti, kui olete algaja. 

 

2. Vaata enda graafikut – vaata üle enda graafik, et välja selgitada millistel päevadel tahad või saad treenida. Treeningud võite sättida nii hommikusse, lõunasse, kui ka õhtusse. Valige just endale sobiv treenimise aeg. Trenni graafikusse panek  annab hea ülevaate millal ja milliseid treeninguid teha plaanite, ning aitab eesmärkidest paremini kinni pidada. 

 

3. Ära karda alustada – kõik on kunagi alustanud algusest. Esimest korda või üle pika aja treenimine võib tunduda hirmutavana, kuid siinkohal tuleb silmas pidada, et teed seda enda jaoks. 

 

4. Ära anna alla kui kukud – täpselt nagu igapäevane elu ei ole ka treenimise rutiiniks muutmie või graafikust kinni pidamine ainult õnnestumiste jada. See on osa kogemusest ja seda võib eeldada juba enne alustamist. August tirib välja vaid tahetjõud saavutada enda eemärgid, tuleb meeles pidada miks üldse alustasite. Vajaduse korral saab teha treeningutest pausi ja puhata enda vaimu, et alustada näiteks järmine nädal või kuu uuesti.

 

5. Jägi muutusi – Enese motiveerimiseks hoia silma peal kaalunumbril, tervisenäitajatel või peegelpildil. Ka väiksemadki muudatused on edusammud, kui jaksate 3 minutit rohkem joosta, 3 kükki rohkem teha või tunnete üleüldiselt ennast energilisemana võite enda üle uhke olla. 

 

6. Jälgi toitumist – Kahjuks ei lange kaal vaid treeningutega. Nagu öeldakse: " Kõhulihased tulevad köögist". Lisaks treeningutele tuleb silma peal hoida ka enda toitumisel. Tervislikult toitumin ei tule üleöö vaid ka see tuleb muuta endale rutiiniks. Vältida tuleks füüsiliste saavustuste (nt kaalu languse) premeerimist toiduga. 

 

 

 

Lihaste tiim soovib kõikidele uutele alustajatele palju jõudu ja jaksu sellel teekonnal! 

 

Jäta Kommentaar