Naturaalsed magustajad on kasulikud?

Posted by Anette S 0

 

Naturaalsed magustajad on

 

kasulikud?

 

 

 

Kõik teame kui hästi maitsevad suhrusisaldusega tooted...kellele siis ei maitse šokolaad või üks mõnusalt rammus jäätis? Teada on ka see, et suhkrust loobumine on äärmiselt raske, võib isegi öelda, et maiustustega tekib lausa sõltuvus? 

 

Looduses leidub üsna vähe magusaineid mis oleks meie tervisele kasulikud. Üldiselt on sellised magusained madala kalorsusega, madala fruktoosi sisaldusega ning väga-väga magusad! Blogi postituses võtame ette neli erinevat magusainet, mis ei ole tervisele kahjulikud ega suurenda puusaümbermõõtu.

 

 

 

1. Stevia

 

Stevia näol on ilmselt tegemist ühe populaarseima loodusliku magustaja.

Stevia on 0 kilokalori magustaja mis on valmistatud suhkrulehest "Stevia rebaudiana". Suhkrulehte on sajandeid kasvatataud Lõuna-Ameerikas ning seda just meditsiinilistel eesmärkidel.

 

Taime lehtedes leidub mitmeid magusaid ühendeid, nendest peamisteks on steviosiid ja rebaudiosiid A. Mõlema ühendi puhul on ühiseks omaduseks olla sadu kordi magusam kui tavaline suhkur ning seetõttu on seda küpsetiste või jookide sees kasutades vaja lisada palju vähem kui tavalist suhkrut.

 

 

 

 

Mõningad uuringud väidavad, et stevial on tervisega seotud eelised:

  • Stevia võib hüpertensiooniga inimestel langetada kõrget vererõhku 6-14%, kuid see ei mõjuta normaalset või ainult kergelt kõrgenenud vererõhku.
  • Samuti on leitud, et stevia alandab suhkruhaigete veresuhkru taset
  • On uuritud ka stevia omadust parandada insuliinitundlikkus, vähendada oksüdeeritud LDL- kolesterooli ja vähendada naastude kogunemist arterites.

 

 

 

Kui esineb magusaisu siis stevia võib olla teie lahenduseks. Suhkruleht on üldiselt tehtud suhkrulaadseks valgeks pulbriks ning selle kasutamine on äärmiselt lihtne. Kuigi mitmetele inimesele ei meeldi stevia maitse ei tasu lasta end sellest heidutada ja tasuks proovida erinevate kaubamärkide toodangut.

 

0 kalori magusaine kasutamisviise on väga palju, kasutage seda nagu tavalist suhkrut (steviat kulub vähem, sest on sadu kordi magusam) kookides, hommikuses pudrus, smuutides, kohvis või isegi tee sees.

 

Leia lihased.ee pakutav stevia siit.

 

 

2. Erütritool

 

Erütritool on samuti üks madala kalorsusega magustajate hulgast. Tegemist on suhkrualkoholiga mida leidub looduslikult mõningates puuviljades. Erütritooli maitse on väga sarnane tavalise suhkru maitsega kuigi sellel võib esineda kerge järelmaitse. Inimesele kätte saadavat erütritooli leidub pulbrilisel kujul kuid seda valmistatakse tõenäoliselt tööstusliku protsessi abil. Magusaine sisaldab 0.24 kalorit grammi kohta ning on palju magusam kui tavaline suhkur. 

 

Erütritool ei suurenda veresuhkru ega insuliini taset. Lisaks ei avalda see mõju vere lipiididele nagu kolesterool või triglütseriidid. Magusaine imendub kehasse tänu soolestikule, kuid eritub neerude kaudu muutumatul kuju.

 

Erütritooli ohutuse tõestamiseks on läbi viidud mitmeid uuringuid ning tegemist on inimese tervisele ohutu magusainega. Toote negatiivseks küljeks võib välja tuua selle, et nagu ka teiste suhkrualkoholide puhul, võib magusaine tekitada seedeprobleeme liigse tarbimise puhul.

 

 

3. Ksülitool

 

Ksülitoolist on saanud tänapäeval üks populaarsemaid magusaineid. See on enda olemuselt suhkrualkohol, mille magusus on sarnane suhkruga. Magusaine sisaldab 2.4 kalorit grammi kohta mis teeb suhkru kalorsusest umbes kaks kolmandikku. Sellest lähtuvalt võib järeldada, et sellel on just kalorite hulka arvesse võttes eelis suhkru ees.

 

 

On leitud tõendeid ksülitooli kasulike omaduste kohta. Näiteks on ksülitoolil eelis suhkru ees, sest vähendab hammaste õõnsuste ja lagunemise riski. Lisaks ei tõsta magusaine veresuhkru ega insuliini taset mida ei saaks öelda näiteks tavalise suhkru kohta. Kõrvaltoimena võib esineda seedetrakti probleeme nagu ka kõikide teiste suhkrualkoholide liigse tarbimise korral.

 

 

4. Jakooni siirup

 

Jakooni näol on tegemist ühe väga ainulaadse magusainega. Põliselanik taime saab Lõuna-Ameerika Andidest. Viimasel ajal on magusaine saanud populaarseks kaalu langetamise toidulisandina. 

 

 

Taimel on väga kõrge fruktooligosahhariidide sisaldus mis lahustuvad soolestikud ning toidavad seal elavaid häid baktereid. Jakooni siirup aitab kõhukinnisuse vastu ja sellel on tänu lahustuvale omadusele palju häid eeliseid.

 

Tuleks meeles pidada, et kui kõike tarbida liiga palju ei ole see enam tervislik. Sama reegel kehti ka jakooni siirupi liigtarbimise korral. Liigse tarbimise korral võib esineda seedeprobleeme.

 

Kokkuvõtteks saab öelda, et looduslike magustajate valik on lai ning kui hoolida vööümbermõõdust oleks mõistlik eelistada väiksema (sh null) kalori sisaldusega toodetest. Leia lihased.ee pakutav stevia siit.

 

Jäta Kommentaar