Tagasi trennilainele

Posted by Anette S 0

 

Kuidas saada tagasi trennilainele?

 

 

Trenni rutiinist välja langemine võib juhtuda ka parimatega. Tuleb suvi, vahetate töökohta, lähete reisile, saate lapse...kõike võib juhtuda. Kui see on juhtunud teiega, ärge olge enda vastu liiga karm. Selles blogi postituses jagame teiega näpunäiteid, mis võivad aidata teil rongi peale tagasi hüpata. 

 

 

 

 

1. Sunni ennast tagant

 

Algus on kõige raskem, ilmselt peate end lihtsalt treenima sundima. Olukorra muudab lihtsamaks, kui panete kirja, miks te trenni teete või põhjuseid, miks te seda ei tee. Näiteks võite mitte treenimise kohta kirjutada, et „Kui ma ei tee trenni, muutun laisaks ja võtan kaalust juurde". Treenimise kasuks võite kirjutada, et "Kui ma teen trenni, muutun tugevamaks ja energilisemaks". Kui olete argumendid must-valgelt paberile märkinud, võib see anda teile motivatsiooni juurde.

 

 

2. Alusta väikselt

 

Pidage meeles, et ka vähene liigutamine on parem kui mitte midagi. Te ei pea iga päev tund aega jõusaalis või jooksmas käima. Alustama peaks rutiini loomisega, näiteks lubate endale, et käite iga õhtu 30 minutit jalutamas või rattaga sõitmas.

 

Kui rutiin hakkab juba vaikselt tekkima võite tasapisi koormust tõsta. Näiteks saab 30st minutist 45 või 60 minutit. Valige endale sobiv treening, sest see on ainus viis olla motiveeritud. Valige täpselt see, mis teile meeldib! Võite minna nii jalutama, jooksma, tantsima või hoopis poksima. 

 

 

3. Toit

 

See on meie keha energiaallika tuum. Oluline on meeles pidada, et valima peaks kvaliteedi enne kvantiteeti. Jälgima peab erinevate makrototainete igapäevast tarbimist. Valgud, süsivesikud ja rasvad on kõik sama tähtsad!

 

 

Valgud


Valkudel on meie organismis mitu eluliselt tähtsat ülesannet. Need on organismi energiaallikaks ning tähtsaks ehitusmaterjaliks lihastele, luustikule ja teistele kudedele. Lisaks osalevad need ka organismi ensüümi- ja hormoontalitluses ning transpordivad vereringesse muid ühendeid.

 

Kui on möödunud kaua aega toidu/dieedi jälgimisest, peaksite ilmselt alustama sellest, et pöörate tähelepanu oma päevasele valgu tarbimisele. Tihti juhtub, et kui toitumise jälgimine unustatakse, on keha harjunud sööma ohtralt süsivesikuid. Seda muidugi ka põhjusega, sest enamus ahvatlusi sisaldavad suures koguses süsivesikuid (sh suhkrut).

 

Katsuge suurendada oma igapäevast valgu tarbimist, et keha ei nõuakse enam nii palju maiustusi ja muud head paremat. Õiges koguses valgu tarbimine aitab teid lähemale eesmärkidele.  

 

Rasvad

 

Ärge unustage mõelda rasvaallikatele. See makrotoitaine on sama oluline kui kunagi varem ja pole aeg seda dieedist eemaldada.

 

Rasvad sisaldavad palju energiat, mistõttu arvatakse ekslikult, et need on figuurile ja tervisele kahjulikud. Tegelikult on rasvad eluliselt tähtsad, kuna organism kasutab neid rakkude ehitusmaterjaliks ning närvi- ja hormonaalse süsteemi talitluseks. Toidust saadav rasv on organismile vältimatu rasvhapete allikas. Rasvad sisaldavad ohtralt olulisi rasvhappeid ning rasvlahustuvaid A-, D- ja E-vitamiine. Tervislikud rasvaallikad on näiteks – avokaado, kala, muna, pähklid, pähklivõid jms.

 

 

4. Joo vett

 

Vesi, tee, kohv ja energiajoogid - need kõik vähendavad meie igapäevast vee tarbimist. On oluline hoida enda vee tarbimisel silm peal, kuna suur osa meie kehast on tehtud veest. Kõik meie kehasüsteemid sõltuvad vedeliku tarbimisest, sealhulgas südame löögisagedus ja veri, mis kannab meie lihasesse hapnikku.

 

Kui te pole tavalise vee fänn, proovige klaasile lisada värskeid puuvilju või köögivilju. Kui te pole kunagi oma vette lisanud kurki, vaarikaid või viilu sidrunit, siis proovige kohe järele!

                 

 

 

5. Uni

 

 

Nii klišee kui see ka ei tundu, uni tõepoolest on nooruse saladus. Uni mängib suurt rollli nii igapäevaelu toimetustes kui ka treenimisel. Puhkamine ja taastumine on sama olulised kui trennis käimine, mõnikord veelgi olulisem.

 

Kas olete kunagi läinud magama, tundes end pärast pikka öist und nooremana ja värskema peaga?

 

Selle põhjuseks on asjaolu, et teie keha toodab kasvuhormooni (HGH), mis suurendab lihaskoe kasvu, taaselustades meie lihaseid. Une ajal toodab meie keha ka prolaktiini - põletikuvastast hormooni, mis aitab kaasa liigeste taastumisele. Magamise mehhanism suurendab meie lihaste verevarustust, suurendades lihaste hapniku kättesaadavust, et aidata piimhapet lagundada.

 

 

Jäta meelde!

 

Jätke meelde, et kunagi ei ole liiga hilja, et alustada uuesti. Meil on selleks võimalus iga päev. Pole kahtlust, et oleme viimase paari kuu jooksul oma rutiini mõnevõrra kohandanud, kuid õnneks on käes aeg, kus saame naasta vanade harjumuste juurde või alustada täitsa esimest korda. Parem tervis, parem mina?

 

 

Lihaste tiim!

 

Jäta Kommentaar